تعمیرات کرکره برقی شامل چه مواردی می باشد؟

تعمیرات کرکره برقی شامل چه مواردی می باشد؟

 

تمامی کسانی که از کرکره برقی استفاده می نمایند قطعا زمانی به دنبال دلایل خرابی کرکره برقی خواهند گشت ، چرا که پس از مدت زمانی ممکن است به دلایل مختلفی کرکره های شما به درستی کار نکندو زمانی که به محل کار یا منزلتان می روید عمل نکردن کرکره برقی شما را شوکه نماید و فعالیت روزانه شما را با مشکل مواجه کند، در صورتی که این مشکل را جدی تلقی دادید حتما  از کارشناسان حوزه تعمیر کرکره برقی درخواست کمک کنید.

تعمیرات کرکره برقی شامل موارد بسیار زیادی است چرا که اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی در نوع خود تنوع زیادی دارند. از جمله مهمترین اجزاء و قطعات به کار رفته در کرکره برقی می توان به موتور کرکره برقی، تیغه های کرکره برقی، کنترل و یا ریموت کرکره برقی و همچنین مدل های مختلف سنسور به کار رفته در کرکره برقی اشاره نمود.

تعمیرات کرکره برقی موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. کرکره برقی از قطعات مختلفی تشکیل می شود که هر یک از این قطعات باید کار کرد سالم و بدون عیب و نقص داشته باشند و در نتیجه دست به دست هم داده و کرکره برقی فعالیت خود را به درستی انجام دهد. یکی از مواردی که در استفاده از کرکره برقی اهمیت بسیار بالایی دارد، رگلاژ کرکره برقی یا همان تنظیم میزان بالا و پایین بودن کرکره برقی می باشد. برای انجام رگلاژ کرکره برقی مدل های مختلف از موتور بر روی آن سوار می گردد و باید از یک آچار مخصوص استفاده نموده و تنظیم میکروسوئیچ و همچنین تنظیم حد بالا و پایین بودن کرکره برقی اقدام نماییم.

 همچین رگلاژ کرکره برقی از پارامترهای تعمیر کرکره برقی علاوه بر اینکه میزان بالا و پایین بودن کرکره برقی را مشخص می نماید، تا حدودی باعث نرمی و راحتی کارکرد کرکره برقی و همچنین آسان تر شدن بالا و پایین رفتن آن می گردد.

 • تعمیرات کرکره برقی در قسمت درب کرکره

بی شک می توان گفت درب کرکره برقی یکی از مهم‌ترین قطعات و اجزای به کار رفته در مدل های مختلف کرکره برقی می باشد که در انواع مختلفی یافت می شود. هر یک از تیغه های به کار رفته در درب کرکره برقی از جنس ها و متریال مختلفی ساخته می شوند. هر کدام از آنها از نظر شکل ظاهری و نمای بیرونی با یکدیگر دارای یک سری تفاوت می باشند.

در هنگامی که می خواهیم برای تعمیرات کرکره برقی در قسمت درب کرکره ای اقدام کنیم باید به این موضوع توجه کنیم که تیغه کرکره از چه متریالی بوده و همچنین موتور به کار رفته در کرکره ای برقی از چه نوعی می باشد. در نتیجه لازم است تا برای تعمیرات کرکره برقی از افراد متخصص و با تجربه استفاده نموده تا بتوان در کمترین زمان ممکن خرابی مورد نظر را پیدا کرده و برای تعمیرات کرکره برقی اقدام نمود.

 • تعمیرات کرکره برقی در قسمت غلطک

 موارد بسیار زیادی باعث ایجاد عیب و نقص در کارکرد قسمت غلطک کرکره برقی می‌شود. به عنوان مثال ممکن است در هنگام پایین دادن درب کرکره برقی قسمتی از مسیر آن پایین آمده و دوباره به سمت بالا هدایت شود و با توجه به گلوله و کثیفی هایی که در لابلای غلطک ها به وجود آمده، دستگاه نتواند حرکت رو به جلو انجام دهد.

 • تعمیرات کرکره برقی در قسمت موتور

در واقع موتور کرکره نیروی محرکه و نیروی بالا و پایین برنده ی کرکره ها هستند و با تبدیل الکتریسیته به نیروی مکانیکی کرکره بالا و پایین می کنند ، از مهم ترین و اصلی ترین دلایل خرابی کرکره برقی می تواند از بروز اشکال در موتور آن ناشی شود در صورت خرابی موتور توصیه می کنیم خودتان دست به کار نشوید و سریعا از متخصصان تعمیر موتور کرکره برقی تقاضای کمک نمایید. موتور کرکره برقی حساس ترین بخش کرکره به شمار می رود و می بایست تعمیر ان را جدی گرفت چرا که بروز مشکل و یا خطا در ان می تواند امنیت فروشگاه ، اداره و یا منزلتان را به خطر بیاندازد، موتور ها دارای طول عمر بالایی هستند که نیاز به روغن کاری و یا نظافت ماهانه دارند.

 

 • تعمیرات کرکره برقی در قسمت تیغه

تیغه ها سازنده ی نمای ظاهری کرکره هستند و بدنه ی اصلی کرکره را تشکیل می دهند ، در صورتی که تیغه ها توسط ضربه دچار صدمه و یا جابجایی شوند ، فعالیت کرکره دچار مشکل خواهد شد ، در برخی موارد کارشناسان ما با حضور در محل متوجه این موضوع می شوند که خرابی های تیغه کرکره که سبب مختل نمودن فعالیت کرکره شده می توانست با اولین مشاهده ی خرابی تیغه رفع و از گسترش ان جلوگیری کرد.

خرابی تیغه های کرکره برقی را جدی بگیرید و رفع خرابی تیغ ها را پس از اولین مشاهده با کارشناسان حوزه تعمیرات کرکره برقی در میان بگذارید.

 • تعمیرات ریموت کرکره برقی

همانطور که می دانید ریموت وسیله ای که با استفاده از ان می توانید به کرکره برقی فرمان بدهید که بالا یا پایین برود و یا حتی این که ان در وضعیت دلخواه ثابت نگه دارید ، در صورتی که ریموت دچار مشکل و یا اینکه باتری های ان تمام شده باشند کرکره کار نخواهد کرد ، برای اطمینان از سالم بودن ریموت و پر بودن باتری ان ، در حین فشردن دکمه های ان به چراغ ریموت دقت کنید در صورتی که باتری ها شارژ داشته باشد چراغ خاموش یا کم رنگ خواهد بود.  به عنوان مثال در مواردی پیش می آید که با زدن دکمه بر روی ریموت کرکره برقی کرکره برقی حرکت نکرده و بالا و پایین می‌رود در این موارد لازم است تا بتوان ریموت را بررسی کرده و متصل بودن برق به دستگاه اطمینان حاصل نماییم در صورتی که ریموت دستگاه مشکلی نداشت لازم است تا موتور کرکره برقی مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که این دستگاه این قسمت از دستگاه دچار مشکل بود نسبت به تعمیرات کرکره برقی در سمت موتور دستگاه اقدام نماییم.

 • تعمیرات ریسیور کرکره برقی

از ریسیور به عنوان مغز اصلی کرکره یاد می کنند چرا که توسط ان می توانیم دستور های ارسالی به کرکره را توسط ریموت که از قبل برای ان تعریف شده اند را کنترل نماییم ، حتما به خاطر داشته باشید که ریسیور ها در محل مناسبی نصب شوند تا در معرض خرابی توسط عوامل طبیعی و یا محیطی نباشند.

 • تعمیرات شفت کرکره برقی

شفت یا لوله وسطی ، قسمتی از کرکره های برقی هستند که تیغه ها را به صورت رول دور خود نگه می دارند و حرکت ان با چرخش موتور تنظیم می شود ، شفت ها را از جنس فولاد می سازند و اندازه ی انها در موتور ساید 11 و در موتور های توبلار 8 می باشد.

به طورکلی در این مقاله به مهمترین دلایل ایجاد خرابی در کرکره برقی صحبت کردیم اما عوامل دیگری نیز میتواند باعث خرابی کرکره برقی و احتیاج به تعمیرات کرکره برقی شود که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

 • استفاده نادرست از کرکره برقی
 • ایجاد خسارات بر کرکره برقی به صورت کاملا عمدی و از روی قصد
 • انجام نصب کرکره برقی توسط یک نصاب غیر حرفه ای و غیر متخصص
 • و بسیاری موارد دیگر

با توجه به همین موضوع احتیاج است تا به کارکرد کرکره برقی در قسمت های موتور کرکره برقی و غلطک ها، ریموت و… در کرکره برقی توجه ویژه داشته تا در نتیجه طول عمر آنها افزایش پیدا کرده و دیرتر به تعمیرات کرکره برقی احتیاج پیدا نمایند.


برای ارتباط با متخصصین الودُر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

02188592369

02188863495

09124781519

پیام بگذارید