صدای جک درب اتوماتیک پارکینگ از چیست؟

صدای جک درب اتوماتیک پارکینگ از چیست؟

شاید شما هم تا بحال صدای جک درب اتوماتیک پارکینگ خود را شنیده باشید. و به این فکر کرده اید که این صدا از چیست و چرا درب پارکینگ صدا می دهد؟

همانطور که می دانید درب پارکینگ دارای انواع مختلفی از جک هاست که اگر مشکلی در درب پیش آمد باید جک باز بینی شود. در انتخاب جک درب اتوماتیک برای درب پارکینگ یکی از پارامترهایی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است صدای جک‌ها می‌باشد. جکهای پارکینگی به دو دسته الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک تقسیم می‌شوند که با مقایسه صدای این دو نوع بدون شک می‌توان گفت صدای جک‌های الکتروهیدرولیک بسیار کمتر از جک های الکترومکانیک می‌باشد. بنابرین اگر صدای جک برای شما حائز اهمیت بوده و توان مالی خرید جک‌های هیدرولیک را دارید انتخاب مناسبی می‌باشد. اما قیمت بالای این جک‌ها باعث شده تا اکثرا رو به خرید جک‌های الکترومکانیک بیاورند.

همه‌ی مواردی که گفته شد برای افرادی است که قصد خرید جک درب اتوماتیک برای درب منزل خود را دارند. اما بسیاری نیز از این جک‌ها در درب منزل خود در حال استفاده هستند و به طبع به دلیل قدیمی تر بودن تکنولوژی جک‌ها از صدای آنها نیز ناراضی هستند و می خواهند تا راهکاری برای کاهش صدای جک درب اتوماتیک بیاندیشند.

5روش برای کاهش صدای درب اتوماتیک پارکینگ:

  • بررسی صدا و تشخیص محل

در مرحله اول شما باید نوع صداها را تشخیص دهید تا مطمعن شوید این صدا از چه ناحیه‎ای است، تشخیص صدای بلبرینگ ها، چرخ دنده و صداهای ناشی از اصطکاک دو سطح فلزی بر روی هم می‌تواند کمک شایانی به شما در پیدا کردن ناحیه معیوب کند، بعد از تشخیص ناحیه از روان کننده به مقدار بسیار کم در ناحیه معیوب استفاده نمایید و اگر بهبودی در عملکرد مشاهده نکردید جک را از سیستم برقی خود جدا نموده و اقدام به باز کردن و بررسی چرخ دنده‌ها و بلبرینگ‌ها کنید.
در صورتی که تخصصی در این زمینه ندارید تعمیر و تعویض قطعات را به همکاران الودر واگذار نمایید.

  • بررسی سال ساخت جک و نوع موتور

یکی از مواردی که باعث سر و صدا می شود، موتور جک پارکینگی شما می‌باشد. بررسی کنید که اگر موتور جک شما قدیمی است باید انتظار داشته باشید که با یک موتور جاروبک‌دار طرف هستید که باید این جاروبک‌ها تعویض شوند. موتور جک‌های جدید بدون جاروبک هستند که باعث می‌شود گرمای کمتری ایجاد کند تا عملکردی با اصطحلاک و صدای کمتری نیز داشته باشند.

  • بررسی نوع موتور در درب های ریلی ( زنجیری یا تسمه)

هنوز هم دیده می‌شود که موتورهای زیرسقفی و ریلی با برند مطرح با زنجیر روانه بازار می‌شود، از لحاظ فنی عملکرد هر دو مدل زنجیری و تسمه‌ای یکسان است اما طول عمر و صدای تسمه‌ای به مراتب کمتر از مدل زنجیری می‌باشد. پس اگر صدای زنجیر باعث ازار شما شده است با تسمه جایگزین کنید.

  • تغییر ساختار نصب و نصب داخل زمین

استفاده از یک جک زیرسطحی به جای جک بازویی علاوه بر اینکه می‌تواند محیط درب را زیباتر کند در کاهش صدا نیز بسیار موئر است اما این نوع جک‌ها در ایران محبوب نبوده و خدمات ضعیفی نیز دارد که باعث می‌شود افراد صدا را به هزینه‌های تغییر ساختار ترجیح دهند. با این حال یکی از راه‌های کاهش صدای جک درب اتوماتیک می‌باشد و لازم دیده شد تا ارائه شود.

  • تمیز نگه دارید

هرچیزی که وارد موتور، شافت، چرخ دنده شما شود باعث کند شدن و به صدا افتادن قطعات میشود، خاک، گرد و عبار و رطوبت دشمن جک درب اتوماتیک شما هستند، پس با تمیز نگه داشتن جک درب اتوماتیک خود عمر قطعات را بالا ببرید.

به طور کلی وقتی یک دستگاه که از ترکیب الکترونیک و الکترومکانیک تشکیل شده است و دارای حرکت مکانیکی نیز باشد دارای صدا هم هست پس انتظار بیصدا شدن از جک را نباید داشت و تنها با بررسی موارد ذکر شده میتوان از به صدا افتادن بیشتر و خرابی جلوگیری کرد.

تیم تخصصی تعمیرجک درب پارکینگ الودر در شهر تهران  با داشتن تیم حرفه‌ای تعمیر جک درب اتوماتیک آماده خدمت‌ رسانی به هموطنان با کمترین هزینه هستیم.

تمامی ایرادات موجود در انواع جک درب اتوماتیک در سریع ترین زمان ممکن توسط تیم فنی الودُر قابل رفع می باشد.


برای ارتباط با متخصصین الودُر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

02188592369

02188863495

09124781519

پیام بگذارید