عیب یابی و تعمیر جک درب پارکینگ

عیب یابی و تعمیر جک درب پارکینگ

امروزه استفاده از درب های اتوماتیک رواج پیدا کرده است. درب اتوماتیک به دلیل راحتی در استفاده و امنیت بالا و همچنین زیبایی ظاهری در پارکینگ منازل، مغازه ها، ادارات و … مورد استقبال است. یکی از اجزای سازنده مهم و کاربردی درب های اتوماتیک، جک است.

جک ها اهرم هایی فلزی با بازوهای قوی هستند که وظیفه باز و بسته کردن درب های اتوماتیک را بر عهده دارند. حتی بر روی درب های قدیمی هم می توان از سیستم بازویی اتوماتیک استفاده کرد. جک پارکینگ دارای تابلوی فرمان است و با نیروی برق کار می کند. موقع باز شدن درب پارکینگ شروع به آلارم زدن می کند. روشن شدن فلاشر درب نشان می دهد که درب اتوماتیک پارکینگ در حال باز شدن است.
انواع جک پارکینگ هیدرولیک، پنوماتیک و الکترو مکانیک بر روی درب ها قابل نصب است. اگر این قطعه دچار اشکال شود، ریموت کنترل نمی تواند درب را باز کند.
دلایل بسیاری برای خرابی جک درب پارکینگ شناسایی شده که در ادامه به مهم ترین آن می پردازیم.

به طور معمول با فشردن دکمه ریموت، موتور شروع به کار کرده و جک ها فعال می شوند. برای جلوگیری از برخورد لنگه های درب یک اختلاف زمانی کمی بین دو لنگه درب در نظر گرفته می شود. اگر با استفاده از ریموت نمی توانید درب اتوماتیک پارکینگ را باز کنید اول چراغ ریموت را چک کنید. اگر چراغ ریموت کمرنگ شده یا به طور کلی خاموش است، مشکل از جک نیست و احتمالا باتری ریموت خالی شده است. با تعویض باتری دوباره ریموت را امتحان کنید.

چنانچه با تعویض باتری ریموت هنوز مشکل برطرف نشده باشد، باید دستگاه مرکزی را چک کنید. دکمه رله ریموت را فشار دهید و هم زمان به صدای دستگاه مرکزی گوش کنید. در حالت عادی با فشردن دکمه ریموت، صدای رله دستگاه مرکزی به راحتی شنیده می شود. این صدا نشان می دهد که ریموت و فیوز هر دو سالم هستند.

اگر صدای رله دستگاه مرکزی به گوش نمی رسد مشکل از قسمت های داخلی است. برای عیب یابی و تشخیص علت خرابی جک درب پارکینگ با یک متخصص تماس بگیرید. قطع بودن صدای رله نیاز به کارشناسی دقیق تر دارد. ۳ اشکال مهم می تواند موجب باز نشدن درب ها باشد که عبارتند از:

 

  • خراب شدن فیوز
  • ایراد در برد مدار فرسودگی
  • سیم های ورودی

 

 

 

 

 

 

 

جک بازویی با هر بار باز و بسته شدن درب پارکینگ، فعال می شود. سالم بودن هر دور جک برای باز کردن دو لنگه درب الزامی است. اگر جگ ها خراب باشند به طور کلی درب پارکینگ نمی تواند باز و یا بسته شود. در واقع عملکرد دو حالت باز و بسته مختل می شود. اما اگر درب باز می شود ولی در موقع بسته شدن درب ها، جک عمل نمی کند ایراد از چشمی هاست. خرابی جک درب پارکینگ به معنای از دست رفتن کامل سیستم باز و بسته شوی درب است. هر دو لنگه در هیچ جهتی حرکت ندارد. ایراد در بسته شدن درب ها از جک نیست و احتمالا مشکلی در چشم الکترونیکی وجود دارد. با تعمیر چشمی و رفع ایراد آن، مشکل به کلی برطرف خواهد شد.

اگرچه کار جک درب پارکینگ، باز و بسته کردن درب ها به طور اتوماتیک است ولی مقصر همه مشکلات، جک ها نیستند. لنگه های درب موقع باز شدن روی لولا حرکت می کنند. در اثر شرایط جوی و تغییرات دمایی، رطوبت و بارش باران و …. لوله دچار فرسودگی می شود و دیگر مارایی قبل را ندارد. در این صورت با فشردن دکمه ریموت، درب ها شروع به باز شدن می کنند که نشانه سالم بودن جک است . البته در شروع حرکت باز شدن و در پایان حرکت بسته شدن، لنگه های درب به هم برخورد می کنند که نشانه ایراد در لولای درب است. برای رفع این مشکل لازم است تا ابتدا لولا را روغن کاری کنید. اگر هنوز مشکل وجود دارد برای رفع ایرادها با ما تماس بگیرید.

پس از یکنواخت کردن حرکت درب ها و رفع ایراد لولا می توان نسبت به  زمان دهی مجدد و همچنین تنظیم قدرت جک ها اقدام کرد. چنانچه بدون رفع مشکل لولا اقدام به تنظیم قدرت جک ها کنید، کارایی درب ها همچنان مشکل خواهد داشت و موقع باز و بسته شدن، دو لنگه درگیر می شوند.

خدمات تعمیر جک درب اتوماتیک در تهران

تعمیر درب اتوماتیک از سرویس های پر تقاضا در الودُر است. این سرویس در همه ایام سال به همشهریان تهرانی ارائه می شود. بهترین تعمیرکاران درب پارکینگ در شمال، جنوب، غرب و شرق تهران از همیاران الودُر هستند. جهت ثبت سفارش از طریق تکمیل فرم اقدام کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید.  با توجه به اینکه درب پارکینگ یکی از اصلی ترین راه های ورود سارقین به داخل ساختمان است به محض مشاهده هر ایرادی در باز و بسته شدن درب ها با ما تماس بگیرید.


برای ارتباط با متخصصین الودُر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

02188592369

02188863495

09124781519

پیام بگذارید