مدرن ترین درب های اتوماتیک

مدرن ترین درب های اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک امروزه برای ساختمان‌های مسکونی، اداری و فروشگاه‌ها بسیار مهم شده است. مردم تمایل دارند از درهایی استفاده کنند که علاوه بر ظاهری زیبا، کیفیت خوبی هم داشته باشد.
یکی از مدرن ترین و به روزترین درب های اتوماتیک درب سکشنال یا زیر سقفی است. این درب‌ که یکی از مناسب‌ترین‌ها برای ساختمان‌های هوشمند است، نوعی از درب‌های اتوماتیک محسوب می‌شود که بهترین گزینه برای فضاهایی است از نظر فضا و سقف محدود هستند.
نمای درب سکشنال از جنس ورق فولادی دوجداره دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک می‌باشد. از رنگ‌های پرطرفدار برای این درب می‌توان به کرم، سفید و طرح چوب اشاره کرد که با انواع طرح‌های مدرن و کلاسیک هماهنگی دارد.

 عملکرد  درب های سکشنال چگونه است؟

عملکرد این درب‌ها به گونه‌ای است که درب به وسیله فنرهای بالانس و ریل‌ها در زیر سقف جمع می‌شود و بدون هیچ صدایی باز و بسته می‌شود.

این درب با ضخامت ۴۵ میلی‌متر و ارتفاع ۴۸ سانتی‌متر ساخته می‌شود که عرض آن با توجه به عرض فضایی که قرار است قرار بگیرد، اندازه گیری و ساخته می‌شود.

 ویژگی‌ درب‌های سکشنال:

  • درب‌های پارکینگ معمولی هنگام باز و بسته شدن، صدای زیادی ایجاد می‌کنند در صورتیکه این درب به دلیل کیفیت بالای بلبرینگ‌ها و حرکت عمودی، هیچگونه صدایی ایجاد نمی‌کند.
  • درب سکشنال مجهز به چشم فتوالکتریک خطی است که در کف نصب می‌شود و در صورت عبور عابرپیاده یا توقف خودرو در زیر درب، در صورتیکه در حال بسته شدن است، توقف کرده و به صورت عقبگرد عمل می‌کند.
  • این درب به دلیل حرکت عمودی، فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و فقط از فضای سقف استفاده می‌کند که این ویژگی باعث می‌شود که افراد ماشین خود را نزدیک درب نیز پارک کنند.
  • درب سکشنال مجهز به خلاص کن دستی است که هنگام قطعی برق، می‌توان بصورت دستی درب را باز و بسته کرد.
  • این درب‌ها با فوم پلی اورتان پر شده‌اند. به همین دلیل نوعی عایق محسوب می‌شوند و از هدر ر فتن انرژی جلوگیری می‌کنند.
  • درب سکشنال از تنوع و رنگ‌های متنوعی برخوردار هستند و با هرنوع نمای ساختمانی هماهنگی دارند.

مدرن ترین درب های اتوماتیک

سیستم های درب اتوماتیک سکشنال ( زیر سقفی )

این نوع درب ها مصرف بسیاری در ساختمان های هوشمند و مدرن امروزی دارند. درب اتوماتیک سکشنال(زیرسقفی)، استاندارد روز اروپا می باشند و به علت مکانیزم خاص و مزایای این سیستم در ایران نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته است. درب اتوماتیک سکشنال، مناسب فضاهایی می باشند که از لحاظ ارتفاع و فضا محدود هستند. فضای لازم برای نصب درب سکشنال ۲۵ سانت از ارتفاع می باشد.

مکانیزم خاص درب اتوماتیک سکشنال باعث می شود که به کمک فنرهای بالانس و ریل های خاص، درب در زیر سقف جمع شده و حجم فضای محدودی را اشغال کند، همچنین سریع و بی صدا باز و بسته شوند. به همین دلیل به درب های اتوماتیک سکشنال درب زیرسقفی نیز گفته می شود.

درب اتوماتیک سکشنال یا درب های زیرسقفی مناسب برای پارکینگ هایی با تردد بالا می باشند. درب سکشنال توسط فنرهای بالانس بسیار قوی فشار اضافی را از سیستم کاسته و وزن اصلی پنل های درب سکشنال را متعادل می کنند. در کنار انتخاب یک سیستم اتوماسیون خوب و استاندارد(موتور کشنده)، می توان در ترددهای بالا از این نوع درب ها استفاده نمود. به علت استفاده از چرخ های ضد سایش و ریل های نگهدارنده، استهلاک درب سکشنال در مقایسه با دیگر سیستم های درب اتوماتیک بسیار کم است.

در آخر، این درب‌ها نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به انواع درب‌های اتوماتیک دیگر دارند زیرا از اجزای مکانیکی پیچیده‌تری تشکیل شده‌اند. این درب‌ها هنگام باز بودن در زیر سقف به صورت صاف می‌خوابند، پس اگر شما به فضای بزرگ نیاز دارید، درب سکشنال مناسب نخواهد بود.

ضمن اینکه کارشناسان گروه تعمیرکاران الودُر نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاوره و تعمیرات انواع درب های اتوماتیک از جمله درب سکشنال برای شما هستند. در صورت نیاز از صفحه تماس با ما اقدام کنید.


برای ارتباط با متخصصین الودُر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

02188592369

02188863495

09124781519

پیام بگذارید