جک درب پارکینگ چیست؟

جک درب پارکینگ وسیله ای است که برای راحتی انسان ها طراحی شده است تا با استفاده از آن، بازکردن درب پارکینگ و درب منزل راحت تر باشد. افراد می توانند با استفاده از ریموت کنترل درب را باز و بسته نمایند که باعث افزایش رفاه و آسایش به ویژه در روزهای سرد و یا بارانی عدم نیاز به ترک خودرو هنگام ورود و خروج که موجب راحتی افراد ساختمان می گردد.

امروزه بیشتر درب های پارکینگ های اماکن عمومی، خصوصی و منزل ها دارای سیستم های اتوماتیک است. یکی از انواع متنوع درب های اتوماتیک، جک پارکینگی می باشد. جک برقی پارکینگی، برای درب های تک لنگه و دو لنگه (با ابعاد، وزن و ترددهای مختلف) مناسب است.جک های برقی درب ها به دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند. که این دو دسته عبارتند از:

جک های الکترومکانیکی

این جک ها اغلب برای ساختمان های مسکونی و کم تردد(نسبت به اماکن عمومی) استفاده می شود.
همچنین جک های الکترومکانیکی برای درب های سبک مناسب تر است.

 

 

 

جک های هیدرولیکی

این نوع از جک ها برای درب های سنگین و همچینین اماکن پردتردد مانند ادارات استفاده می شود.   در درب های هیدرولیکی برای امنیت بیشتر و جفت شدن لنگه ها بر روی هم از قفل برقی استفاده می شود.

 

 

انواع جک های پارکینگ و نحوه عملکرد آن ها

جک های انواع مختلف دارند که بهتر است آنها را بشناسید و اطلاعاتی در مورد آنها داشته باشید تا رد هنگام خرید بهترین تصمیم را بگیرید.
جک پارکینگ زنجیری، تسمه ای ، پیچی و مستقیم از انواع جک پارکینگ هستند که در ادامه به بررسی انواع جک ها و عملکرد آن ها می پردازیم.

انواع جک پارکینگ عبارتند از:

جک پارکینگی زنجیری

همانطور که از نام این نوع جک ها پیدا است، عملکرد آنها با استفاده از یک زنجیر است. در این جک ها ، نوعی زنجیر به درب مورد نظر متصل شده و باعث حرکت و یا بالا رفتن آن می شود. در بین انواع جک های پارکینگی که در بازار موجود هستند ، مدل زنجیری دارای قیمت مناسب تری نسبت به بقیه می باشد.

این ارزان بودن، باعث افزایش محبوبیت و افزایش فروش آن در بین مردم شده است، به گونه ای که تعمیر و نصب جک پارکینگ زنجیری از پر فروش ترین جک ها محسوب می شود.

هر جنسی بیهوده ارزان نیست. این مدل جک ها بسیار پر سر و صدا هستند، شاید یکی از دلایلی که این مدل ارزان است، سر و صدای زیاد آن به هنگام باز و بسته شدن باشد. خرید این مدل جک ها برای کسانی که از سرو صدا دل خوشی ندارند، توصیه نمی شود.

جک پارکینگی تسمه ای

تعمیر و نصب جک پارکینگ بر اساس اسمی که برای آن انتخاب شده است، عملکرد آن نیز با استفاده از تسمه صورت می گیرد. وظیفه اصلی بر عهده یک تسمه پلاستیکی است.

در واقع این تسمه پلاستیکی، با استفاده از فرآیند مخصوص به خود، باعث می شود که درب به حرکت در بیاید. این حرکت می تواند در جهت و یا خلاف جهت ( پایین و بالا ) یکدیگر باشد.

مشکلی که در مدل زنجیری باعث آزار می شد تا حدی در مدل تسمه ای برطرف شده است. پلاستیک به خاطر لطافت بیشتری که نسبت به آهن دارد، سر و صدای کمتری هنگام باز و بسته کردن درب پارکینگ ایجاد می کند. همچنین هنگام عمل به وظیفه خود ، لرزش کمتری ایجاد می شود.

جک پارکینگی پیچی

نوعی از انواع جک های پارکینگ که به پیچی معروف هستند، با استفاده از یک میله آهنی، عملکرد خود را کامل می کنند. در واقع این میله به صورت آهسته درب را باز و بسته می کند و صدای کمی دارد. همچنین همانند مدل تسمه ای کم هزینه است.

جک پارکینگی مستقیم

جک پارکینگ مستقیم از معروف ترین مدل ها در سیستم های هوشمند کنترل از راه دور، جک مستقیم می باشد. عملکرد این مدل از جک ها به طور کل، با مدل های دیگر متفاوت است. همانطور که می توان از نام این مدل برداشت کرد، این مدل ، موتور بدون دخالت ابزار کمکی و به صورت مستقیم درب را باز و بسته می کند.

وسایل اضافی در نصب جک پارکینگ

شما وقتی سفارش نصب جک پارکینگ را می دهید، قطعا یک سری وسایل در کنار جک باید به شما تحویل داده شود تا بتواند کارایی آن جک را بهبود ببخشد.

برخی از این وسایل ضروری هستند و برای کنترل باز و بسته کردن درب پارکینگ نیاز خواهند بود. اما برخی دیگر، فقط برای راحتی و امکانات بیشتر تعبیه شده اند تا شما از آن ها بتوانید استفاده مناسبی صورت بدهید.

 

  • ریموت کنترل جک پارکینگ

یکی از موارد و وسایلی که بدون آن دیگر جک پارکینگ به درد نمی خورد و اسم آن درب اتوماتیک نیست، ریموت کنترل دستگاه جک درب پارکینگ می باشد.

در واقع کارایی اصلی این جک ها به وسیله کنترل از راه دور انجام می گیرد. وظیفه ارتباط برقرار کردن از راه دور با جک را ریموت انجام می دهد. در اصل شما با زدن یک کلید بر روی ریموت، باعث باز یا بسته شدن درب پارکینگ خود می شوید.

  • امکان باز کردن دستی جک پارکینگ

چیزی که برخی موارد در جک پارکینگ ممکن است پیش بیاید، قطع شدن برق کل محیط باشد. سیستم جک عموما با برق کار می کند و در برخی موارد دارای باتری ذخیره برق نیز می باشد. اما این باتری تا زمان محدودی می تواند برق ذخیره نگه دارد. اکثرا جک این امکان را دارند که در مواقع ضروری به صورت دستی باز شوند.

  • سیستم اتوماسیون خانگی

این سیستم با استفاده از عملکرد اینترنت و یا شبکه آنتن، فعال می شود. برای نمونه شما وقتی در مکانی به دور از پارکینگ خود هستید، می توانید با استفاده از اینترنت و گوشی همراه خود، درب را به دلخواه خود باز و یا بسته کنید.

تعمیر جک درب پارکینگ

اگر جک درب پارکینگ دچار مشکل و یا خراب شد، می توانید برای تعمیر جک پارکینگ، خود اقدام کنید.
جالب است بدانید که درب پارکینگ به طور میانگین سالانه بیش از 1500 بار باز و بسته می شود. اگر بخواهد این کار توسط یک انسان انجام شود، هم وقت زیادی گرفته می شود و هم انرژی قابل ملاحظه ای صرف می شود.

جک پارکینگ باید به گونه ای باشد که بتواند با سرعت 177 میلی متر بر ثانیه، درب پارکینگ را باز و یا بسته کند. این سرعت معمول ترین سرعتی است که جک ها دارند و عدد بیشتر، زمان طولانی تری میگیرد که استاندارد نیست و باید در خرید جک پارکینگ در این مورد بسیار دقت کنید.

انواع خدمات تعمیرات جک پارکینگ :

1.تعمیرات موتور جک پارکینگ
2.تعمیر مشکل کوباندن درب در انتهای بسته شدن درب
3.تعمیرات سیم پیچ موتور و بخش برقی موتورها
4.تعمیر مشکل سرعت کند یا تند در انواع درب های اتوماتیک
5.تعمیرات مشکلات ایستادن جک در بین راه
6.تعمیر مشکل خلاص نشدن جک پارکینگی و خلاص کن جک هیدرولیک
7.تعمیر دنده ها و تراشکاری دنده ها و یا تعویض دنده
9.تعمیرات گیربکس جک پارکینگی و ریلی و…

 

 

مجموعه درب اتوماتیک الودُر با ارائه خدمات در زمینه تعمیر جک پارکینگ به شما کمک می کند. در صورت بروز مشکلات زیر ما به شما کمک خواهیم کرد تا مشکلات به راحتی رفع شوند.

پیام بگذارید